הרצאות וסדנאות

הרצאות מקצועיות לאנשי מקצוע וצוותים בתחום השיקום

מציעה הרצאות וסדנאות על נושאים מגוונים מתוך עולם השיקום וההחלמה מתוך האמונה כי כולנו, אנשי השיקום, רוצים להמשיך ללמוד ולהתחדש על מנת להטיב עם האנשים אותם אנו מלווים.

מתוך ההבנה כי כל אדם לומד בצורה שונה, אני בונה כל סדנה באמצעות אופנויות שונות: מצגת מושקעת, תרגילים מגוונים הנותנים לאדם להתנסות עם הנלמד וסרטונים קצרים הממחישים את הנלמד

דוגמאות להרצאות:

 1. גישת הכוחות , חשיבה חיובית ולמידה מהצלחות
  בהרצאה זו אני מספרת על שלושת התיאוריות המתבוננות בכוחות ובעוצמות שהאדם מביא איתו. אנו דנים בהחלפת ההתמקדות בבעיות, חולשות ופתולוגיה, בהשקפה המבוססת על האמונה בכוחות, יכולות, הישגים ושאיפות של האדם. אנו מסיימים את ההרצאה בתרגול של "חקר מוקיר" העוזר לכל אדם להוקיר את עצמו ואת כוחותיו.
 2. קידום קרירה
  בהרצאה נדבר ונמחיש את משמעות העבודה בחייו של האדם, נדגיש את ההבדל בין "השמה בעבודה" ל"פיתוח קרירה" . וננסה לבנות שלבים נכונים שיעזרו לנו ללוות את האדם מהמקום בו הוא נמצא לעבר פיתוח קרירה.
 3. גבולות בשיקום
  בהרצאה נגדיר את המושג המורכב שנקרא "גבולות בשיקום" , נדבר על ההבדל בין גבולות גמישים לגבולות מטושטשים, נחשוב איך ניתן להעמיד גבולות ברורים מבלי לפגוע באדם שאנו מלווים ואיך ניתן להגמיש את הגבולות לטובת תהליך השיקום.

הרצאות לקהל הרחב

מציעה הרצאות מגוונות המתאימות לקהל הרחב מתוך המחשבה כי כל אדם שואף ללמוד על עצמו, מעוניין למצוא דרכים לשיפור התקשורת עם אנשים אחרים ולעשות שינויים בחיים. ובכך הוא יכול להעלות את איכות חייו.


 1. הרצאה על המוח החברתי
  בהרצאה אני מציגה את חלקי המוח המכוונים את ההתנהגות החברתית שלנו - בני האנוש. נראה מדוע אנו נוטים "לקפוץ למסקנות" בתוך יחסים חברתיים. נגלה איך ניתן, בעזרת המשולש של רגש-מחשבה-התנהגות, לכוון את עצמנו טוב יותר ולשפר את היחסים החברתיים.
 2. תמיד אפשר להשתנות
  בהרצאה אני מציגה את התפיסה כי תמיד ניתן להשתנות, אני מסבירה כיצד השינוי מתרחש במוח ע"י מחקרים המוכחים כי באמת יש שינוי מוחי מבני. ובעזרת 3 דוגמאות מעולמות שונים אני מסבירה איך השינוי מתרחש ומה צריך לעשות על מנת להשיג את השינוי.
 3. הקשבה ונתינת משוב
  בהרצאה נדבר על ההבדל בין האזנה להקשבה, נראה איך ניתן להקשיב בצורה מלאה ואמיתית לאדם השני, ונלמד מה הכללים לנתינת משוב בצורה מדויקת ואמפתית. באמצעות למידה זו נוכל לשפר את התקשורת עם בני משפחה וחברים.

*** לעוד הרצאות על נושאים מגוונים מוזמנים לפנות אלי